PO RAZ DRUGI MOW PUŁAWY MISTRZEM POLSKI W WĘDKARSTWIE SPŁAWIKOWYM

 

    W dniach 8-9 czerwca w Rudach po raz VI odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Wędkarstwie Spławikowym. Tradycyjnie nie mogło również zabraknąć drużyny z Puław, która od momentu zainicjowania tej wędkarskiej imprezy rokrocznie uczestniczy. Nasz ośrodek w tym roku reprezentowali: Damian Węgliński (kapitan drużyny), Kewin Ostrokulski i Wojciech Fila. Zawody zostały rozegrane na akwenie należącym do Pocysterskiego Zespołu Klasztorno – Pałacowego. Nauczeni doświadczeniami z ubiegłych lat spodziewaliśmy się wysokich wyników wagowych złowionych ryb. Jednak tegoroczne zmagania wędkarskie okazały się całkiem inne od tych, które pamiętamy z poprzednich lat. Ryby w tym dniu pomimo pięknej pogody żerowały bardzo słabo. Od sygnału rozpoczynającego zawody nie było żadnego zawodnika, który  by regularnie łowił, trafiały się pojedyncze ryby, których waga wahała się w przedziale od kilku do kilkunastu dkg. Trudno zatem było zbudować wysoki wynik punktowy, gdzie każdy gram złowionej ryby przeliczany był na 1 pkt. W ostatniej godzinie zawodów Wojtkowi Fili udało się złowić sporego Karasia Srebrzystego, który pozwolił wysunąć mu się na prowadzenie. Po ważeniach końcowych przez sędziego okazało się, że Kewin Ostrokulski i Wojtek Fila jako jedyni spośród wszystkich startujących osiągnęli wagę złowionych ryb przekraczającą ponad 2 kilogramy.

 

     Po ogłoszeniu przez sędziego wyników końcowych okazało się, że drużyna MOW Puławy po raz drugi została Mistrzem Polski w Wędkarstwie Spławikowym wyprzedzając zdecydowanie pozostałe ośrodki.  Wojtek Fila zajął indywidualnie I miejsce zdobywając 2440 pkt łowiąc największą rybę zawodów. Kewin Ostrokulski zajął II miejsce z wynikiem 2210 pkt. a Damian Węgliński 10 miejsce z wynikiem  1050  pkt.

 

Serdeczne podziękowania składamy sponsorom:

 

- Panu Tomaszowi Iwanowskiemu/„STYNKA” za zaopatrzenie naszej drużyny w zawodnicze zanęty wędkarskie,

 

- Panu Grzegorzowi Musiał/„DAGET- HURTOWNIA PRZYNĘT WĘDKARSKICH” za zaopatrzenie naszej drużyny w przynęty wędkarskie,

 

-  dla Arka, Irka oraz Michała z PZW Azoty Puławy, którzy podarowali naszym wychowankom czapki wędkarskie Browning.

 

                Opiekunowie:
Łukasz Pluta /Tomasz Teodorowicz