Wystawa na 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły!

     Z okazji przypadającej 18 maja 2020 roku setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły (papieża Jana Pawła II), nasz ośrodek skorzystał z propozycji Centrum Myśli Jana Pawła II, udostępniając w naszej placówce przygotowaną przez Centrum wystawę.

     Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia.

     Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” zabiera w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II. Widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka; poznaje dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay; z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski; wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach.

Ekspozycja składa się z 10 plansz, na których wykorzystano fotografie pochodzące zarówno od osób prywatnych, instytucji, agencji, jak i ze zbiorów Centrum Myśli Jana Pawła II.

Materiały można obejrzeć w gablotach na korytarzu szkolnym (obok pracowni matematyki). Wystawa będzie udostępniona do końca 2020 roku. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z jej zawartością wszystkich wychowanków i pracowników ośrodka oraz osoby odwiedzające, miejmy nadzieję już wkrótce, naszą placówkę.

 

Organizatorzy : Agnieszka Mazurak, Jacek Górczyński.