Program Oby Młodzież! MŁODZIEŻ W AKCJI

 

Miło nam poinformować, że ośrodek nasz został zakwalifikowany w tym roku szkolnym do udziału w programie „Oby Młodzież” realizowanym przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej, do ścieżki „Młodzi w Akcji”.

Celem programu jest motywowanie młodych ludzi do aktywności obywatelskiej. W październiku 2020 r. odbyła się rekrutacja uczestników zespołu projektowego spośród wychowanków naszej placówki. Zadaniem zespołu będzie zrealizowanie projektu społecznego pod hasłem: Kronika sportowa – jak przywrócić do życia dawne gry i zabawy? W skład naszego zespołu wchodzi aktualnie sześciu wychowanków – Daniel Janisiak, Jakub Wilewski, Krystian Kołakowski, Cristian Hyjek, Bartłomiej Szumny i Damian Bielecki oraz  panie  Bożena Górczyńska i pani Agnieszka Mazurak, pełniące rolę opiekunów projektu. Podczas realizacji przedsięwzięcia swoją radą i pomocą wspierać nas też będzie mentorka projektu wyznaczona przez Fundację CEO, którą dla naszej grupy jest pani Ania Mitura.

Uczestnicy projektu w pierwszym etapie jego realizacji pracować będą nad planem, podziałem zadań oraz harmonogramem przedsięwzięcia. Odbywać się to będzie podczas regularnych zebrań grupy projektowej. Mamy za sobą już pierwsze takie zebranie. Wzięliśmy także udział w spotkaniu ONLINE  młodzieży z całej Polski biorącej udział w Programie Oby Młodzież! Praca nad zadaniem potrwać ma do końca maja 2021 roku.  W jej trakcie będziemy zamieszczać na stronie internetowej ośrodka relacje z  przebiegu działań w ramach programu.

 

                                                                                                                 Agnieszka Mazurak