XIX Finał Mistrzostw Polski MOW w Szóstkach Piłkarskich na Boiskach Trawiastych

W dniu 08.06.2022 w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Puławach odbył się XIX finał Mistrzostw Polski MOW w szóstkach piłkarskich na boiskach trawiastych. W zawodach wzięło udział sześć drużyn z MOW w Borowiu, MOW w Kamionku Wielkim, MOW w Gostchorzy, MOW w Koloni Ossa, MOW w Jaworzu oraz gospodarz mistrzostw MOW Puławy.

Drużyny zostały wyłonione w czasie rozgrywek półfinałowych w pięciu ośrodkach, które odbyły się w maju. Na mistrzostwa kwalifikował się zwycięzca rozgrywek półfinałowych.

W wyniku finałów mistrzostw, które odbywały się na obiektach MOSIR w Puławach wyłoniono zwycięzcę. Mistrzem został zespół z Borowia który wygrał 4 mecze i jeden zremisował. Na drugim miejscu uplasował się zespół z Gostchorzy, trzecie miejsce Kamionek Wielki, 4 miejsce Kolonia Ossa, piąte miejsce zespół z Jaworza, szóste miejsce Puławy. Wyłoniono również MVP zawodów, został nim zawodnik z Kamionka Wielkiego Dominik Kosowski. Nagrodę dla najlepszego bramkarza zdobył Kacper Jasiński z MOW w Gostchorzy, najlepszym strzelcem okazał się Mateusz Białek z Ośrodka w Borowiu. Starosta Powiatu Puławy ufundował puchar dla najlepszego zawodnika z Puław, który otrzymał Dominik Dymek.

Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym. Każdy zespół zagrał 5 meczy. Pogoda dopisała, humory również.

Rywalizacja była zacięta, jednak wszyscy rywalizowali w myśl zasady „fair play, zawodnicy po meczu podawali sobie ręce z godnością przyjmowali porażkę.

Wszyscy otrzymali hojne nagrody dzięki „Fundacji PZU”, która sfinansowała nasze mistrzostwa. Każda drużyna dostała puchar, radiomagnetofon, piłkę. Każdy zawodnik dostał zestaw słodyczy. Zdobywcy nagród indywidualnych otrzymali puchary i słuchawki bezprzewodowe. Zadbaliśmy również o poczęstunek dla wszystkich zawodników.

Drużynę z Puław sponsorował Bank PKO BP.

Zaproszenie na nasze mistrzostwa przyjęli: Wicestarosta Powiatu Puławskiego Pan Leszek Gorgol, kierownik Wydziału Edukacji Pani Małgorzata Noskowska i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach Pan Andrzej Śliwa.