Podziemia, muzeum i zagadki...wycieczka gr. II

W piątek 10 czerwca wychowankowie grupy II oraz „nasi sąsiedzi” z gr. III mieli okazje uczestniczyć w wycieczce wyjazdowej w trzy ciekawe miejsca.

Pierwszym przystankiem był Chełm. Tam zwiedzaliśmy podziemia zabytkowej kopalni kredy, która stanowi unikatową pozostałość górnictwa kredowego w Europie. Wraz z przewodnikiem przechadzaliśmy się po wielopoziomowych kompleksach korytarzy i komór powstałych w wyniku wielowiekowej eksploatacji kredy piszącej, której złoża znajdują się pod powierzchnią miasta. Dowiedzieliśmy się ciekawych historii na temat tego miejsca oraz spotkaliśmy… władcę podziemi – Ducha Bielucha.

Kolejnym punktem zwiedzania był Majdanek - niemiecki, nazistowski obóz koncentracyjny i jeniecki w Lublinie. Na miejscu czekał Pan Adrian – przewodnik, który oprowadził nas po tym szczególnym miejscu. Wychowankowie w poszczególnych pozycjach obozu zadawali pytania, chcieli dowiedzieć się jak najwięcej. Zwiedzaliśmy baraki, krematorium, muzeum, pokazy multimedialne, wielkie mauzoleum oraz monumentalny pomnik, poświęcony ofiarom nazizmu, autorstwa inż. arch. Wiktora Tołkina. To było bardzo wyjątkowe, emocjonalne spotkanie z historią.

Ostatnim celem wycieczki była zaplanowana dla naszych wychowanków nie lada gratka…  escape room. Nasi podopieczni podzielili się na trzy grupy i udali się do tajemniczych pokoi: Diabelski Cyrk, Klątwa Majów i Sherlock Holmes. Czekały tam na nich różne wyzwania oraz zagadki. Zabawa była suuuuper… Wszyscy poradzili sobie rewelacyjnie. Korzystając z pięknej pogody zwiedziliśmy lubelski rynek miasta ….oczywiście nie zabrakło też grillowanych kiełbasek.

I tak dobiegła końca nasza wycieczka… zostaną wspomnienia, zdjęcia i bardzo ciekawie spędzony czas. Nad wszystkim czuwali wychowawcy gr. II: p. Magdalena Pluta, p. Łukasz Wąsik oraz p. Krzysztof Grzywacz (również jako nasz kierowca).

 

                                                                                      Magdalena Pluta