VIII Mistrzostwa Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Wędkarstwie Spławikowym

W dniu 19 czerwca 2022 r. drużyna wędkarska w składzie : Damian Bielecki, Kacper Margielewski i Dawid Czaplarski reprezentowała nasz ośrodek w VIII Mistrzostwach Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Wędkarstwie  Spławikowym w Rudach.

                Główna strategia drużyny opierała się na doświadczeniach, które zdobyliśmy w poprzednich latach startując w powyższych  zawodach.  Niestety ten rok okazał się zupełnie inny od tych jakie znaliśmy z poprzednich lat. Nie najlepiej wylosowane stanowiska przez naszych dwóch zawodników nie wróżyły sukcesów.

                Po sygnale sędziego głównego, zaczęliśmy zmagania. Start okazał się pomyślny. Kacper umieszczając swój zestaw w polu nęcenia po kilku sekundach miał już kilkunastodekagramowego leszczyka. W  następnych minutach udało się odłowić kilka małych płotek. Niestety po krótkim czasie dobra passa się skończyła. Przez cały pozostały czas zawodów w stanowiskach wylosowanych przez Dawida i Kacpra brania były chimeryczne, trafiały się jedynie pojedyncze niewielkie ryby. Wynik końcowy okazał się mało satysfakcjonujący, Damian Bielecki 560 pkt., natomiast Kacper Margielewski 680 pkt. Większym sukcesem mógł się pochwalić Dawid Czaplarski, który zakończył  zawody z wynikiem 2120 pkt.

 Po sygnale końcowym byliśmy bardzo nieusatysfakcjonowani z naszego startu i już pomału godziliśmy się z porażką.  Jednak w trakcie ogłaszania wyników nasze zdumienie było ogromne, kiedy okazało się że nasz wynik, na tle innych drużyn wcale nie jest taki zły jak się spodziewaliśmy.

 W klasyfikacji indywidualnej okazało się, że Dawid Czaplarski,  ma trzecią wagę złowionych ryb i tym samym III miejsce w klasyfikacji  indywidualnej. Jak usłyszeliśmy, że nasz wynik drużynowy dał nam drugie miejsce, radość ponownie zagościła na naszych twarzach. Byliśmy usatysfakcjonowani, że kolejny raz nasza  drużyna  na zawodach w Rudach jest w czołówce.

 

WYNIKI KOŃCOWE W KLASYFIKACJI DRUŻYNOWEJ:

I MIEJSCE – MOW WAŁBRZYCH 6230PKT.

II MIEJSCE – MOW PUŁAWY 3360 PKT

III MIEJSCE – MOW WŁOCŁAWEK 2900 PKT.

IV MIEJSCE – MOW KUŹNIA RACIBORSKA 2510 PKT.

V MIEJSCE – MOW RUDY 1800 PKT.

VI MIEJSCE – MOW NYSA 1730PKT.

                                                                                  Łukasz Pluta/ Tomasz Teodorowicz