Wycieczka w ramach programu "Poznaj Polskę"

 

Wychowankowie naszego Ośrodka brali udział w wycieczce zorganizowanej w ramach przedsięwzięcia MEN „Poznaj Polskę”. W dniach 16-18.11.2022 zwiedziliśmy Chęciny, Kraków i Zakopane.

W Chęcinach zwiedzaliśmy Zamek Królewski, po podejściu na wzgórze zamkowe  zwiedzaliśmy lochy, skarbiec, lapidarium, weszliśmy  na dwie baszty z punktami widokowymi, oglądaliśmy dyby, klatkę hańby, fotel czarownicy, krzesło inkwizytora. Oglądaliśmy również wystaw.

Z Chęcin udaliśmy się do Krakowa gdzie zwiedziliśmy Kopiec Kościuszki i muzeum, następnie udaliśmy się do Wieliczki gdzie po kopalni soli oprowadził nas przewodnik. Na nocleg pojechaliśmy do Zakopanego. Drugi dzień spędziliśmy w Zakopanym, zwiedziliśmy miasto i zdobyliśmy Giewont . O górach i mieście bardzo ciekawie opowiadał przewodnik.

Trzeciego dnia z rana wyjechaliśmy w kierunku Krakowa. W Krakowie zwiedziliśmy Zamek na Wawelu, wystawę komnaty królewskie i zbrojownię, następnie Pani przewodnik oprowadziła nas po starym Krakowie. Przeszliśmy drogą królewską, zwiedziliśmy wzgórze zamkowe, sukiennice, podziwialiśmy architekturę Starego Miasta. Do Puław wróciliśmy po godzinie 21.