Koło Wędkarskie

Koło wędkarskie rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2010 r. W zajęciach uczestniczyło 12 wychowanków. Koło obejmowało cotygodniowe zajęcia teoretyczne oraz zajęcia praktyczne, które odbywały się w formie wyjazdów na ryby. W ramach zajęć teoretycznych wychowankowie zapoznali się z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb, poznali gatunki ryb żyjących w polskich wodach, metody połowu ryb. Odbyło się spotkanie z przedstawicielem Społecznej Straży Rybackiej, który zapoznał wychowanków z działalnością straży oraz z karami, jakie są przewidziane za prowadzenie kłusownictwa na polskich wodach. W ramach zajęć terenowych, przeprowadziliśmy 14 wyjazdów na różne łowiska, aby w praktyczny sposób zapoznać wychowanków z różnymi metodami połowu ryb.
W ramach działalności koła wędkarskiego zorganizowaliśmy dla wychowanków i pracowników Ośrodka zawody wędkarskie metodą spinningową oraz metodą spławikową. Nasi wychowankowie uczestniczyli gościnnie w zawodach wędkarskich o Puchar Burmistrza Końskowoli.

 

Działalność koła opierała się na pomocy:

  • Dyrekcji Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Puławach, która sponsorowała zakup sprzętu wędkarskiego dla naszych wychowanków,
  • Koła Wędkarskiego ?Azoty Puławy?, które pomagało wychowankom w uzyskaniu kart wędkarskich oraz nieodpłatnie umożliwiało korzystanie z łowiska ?Osadnik?,
  • Firmy ?Stynka? z Puław, która sponsorowała zanętę dla naszych wychowanków,
  • Firmy ?Ma-Bo? z Radomia i firmy ?Ekspert? z Kruszyna Krajeńskiego, które wspomogły nas akcesoriami wędkarskimi, 
  • Firmy ?Daget?, która sponsorowała zanęty dla naszych wychowanków,
  • Firmy ?Dragon?,
     
  • Firma "Jaxon".                                        

 

Dziękujemy wszystkim za dotychczasową pomoc i liczymy na dalszą współpracę. W roku szkolnym 2011/2012 w miesiącu wrześniu odbyły się zajęcia teoretyczne i 4 wyjazdy na łowiska. W chwili obecnej w klubie zrzeszonych jest 9 wychowanków MOW w Puławach.

 

Opiekunowie koła wędkarskiego: Sławomir Goluch i Tomasz Teodorowicz.