45 Ogólnopolski Rajd “Sudety 2024”

W dniach 3-5 czerwca 2024 r. grupa wychowanków pod opieką pana Z. Matrasa oraz pana Ł. Pluty uczestniczyła w 45 Ogólnopolskim Rajdzie ,,Sudety 2024”. Pierwszego dnia uczestnicy zmagali się z warunkami atmosferycznymi oraz własnymi słabościami. Góry weryfikują błędy popełniane przez turystów. Trasa wiodła terenem Karkonoskiego Parku Narodowego. Uczestnicy rajdu zobaczyli Świątynie Wang, formacje skalne zwane Pielgrzymami, a nawet ich oczom ukazał się Kocioł Wielkiego Stawu. Tego dnia największym przeciwnikiem wyprawy okazały się warunki atmosferyczne i chwile zwątpienia na trasie…

Drugiego dnia wszyscy zdobywali Śnieżkę. Pogoda była zmienna, mgła, lekki opad, duża wilgotność, przejaśnienia. Pomimo tych przeciwności nasi wychowankowie byli konsekwentni – zdobywamy Śnieżkę. Pomocą i fachową wiedzą służył przewodnik pan Jochemek, znany zawodnik w biegach wertykalnych. Zdobycie szczytu pokazało uczestnikom, że mogą przezwyciężać aurę i własne słabości. Na koniec ciężko dnia pan Krzysztof zabrał grupę w bardzo ciekawe miejsce. Zadziwiające był fakt, że nasze auto samo zaczęło jechać pod górę.

Ostatni dzień był czasem na wycieczki krajoznawcze w rejonie Karpacza i okolic. Nasi wychowankowie zwiedzili zaporę wodną w Pilchowicach wybudowaną w 1912 roku oraz zamek Książ Furstenstein – rodowe gniazdo rodziny Hochbergów. Zamek ten skrywa wiele tajemnic z ostatnich dni II wojny światowej. To właśnie w jego podziemiach miały zostać schowane depozyty i archiwa niemieckich służb. Wycieczka ta została zorganizowana przy współudziale niezawodnego pana Krzysztofa Grzywacza, który czuwał nad bezpiecznym dojazdem do Karpacza jak i powrotem do naszego Ośrodka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Obserwuj nas na FB
Facebook Pagelike Widget
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Obserwuj nas na FB